Osnovna škola Rapska

Projektni tjedan – Dani Rapske: EKO DAN

Nakon sportskih uspjeha valjalo je zasukati rukave i prionuti na posao. Jutarnje aktivnosti u našoj školi bile su u znaku eko aktivnosti. Mogli smo mnogo toga naučiti, kreativno se izraziti i djelovati vrijednim rukama kroz mnoge radionice. Uz edukativne filmove ponovili smo što je to proces recikliranja, kako razvrstati otpad i što sa smećem.

U našem priručnom reciklažnom odlagalištu odmah smo provjerili na terenu znamo li pravilno odlagati. Koristili smo neke od materijala za odlaganje i stvorili umjetnička djela na nekoliko eko radionica – izrada glazbala, likovna radionica s plastičnim čepovima, decoupage tehnika za ponovno korištenje stakla, plastike, limenki. Bilo je mnoštvo prilika za kreativnost!

Na samom kraju, zasukali smo rukave i obavili pravi posao čišćenja školskog dvorišta i okoliša.

Sve današnje aktivnosti zasladili smo milenijskom fotografijom.

Osamdeseti rođendan naše škole nećemo zaboraviti!

Vaši eko voditelji

Foto: Sanela Lacić

 

Foto: Ivana Sekulić

Odgovori