Osnovna škola Rapska

Dabar – međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Od 11. do 15. studenog 2019. je održano još jedno međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar u OŠ Rapska na CARNetovom sustavu Loomen.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, a sastoji se od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja uključujući i one iz Hrvatske.

Ove godine, našu školu je predstavljalo šezdesetak učenika u nekoliko kategorija, a neki su se plasirali u 10% najuspješnijih. U kategoriji MikroDabar (1. i 2. razred) su najuspješnije bile učenice Mara Zemba te Kata Pranjić. U kategoriji MiliDabar (3. i 4. razred) su najuspješniji bili učenici Gabrijel Boršo, Nika Rožić, Luka Smolić, Marko Mihić, Marijeta Pranjić i Maksim Mrkoci. U kategoriji KiloDabar (5. i 6. razredi) su najuspješniji bili učenici Ani Gnand, Željka Mustapić, Đivo Krajačić, Lun Olđa i Vito Selak.

Čestitamo!

Lana Pušić

Odgovori