Osnovna škola Rapska

26.2. – Dan ružičastih majica

Jedan dan, jedna majica, jedna ideja … jedna ruka i lijepa riječ čine čuda.

Ne tako dane 2007. godine jedan je dječak došao u školu odjeven u ružičastu majicu kao podrška svojoj majci oboljeloj od raka. Umjesto razumijevanja doživio je izrugivanje i maltretiranje. Sutradan se u školi pojavilo pedesetero dječaka i djevojčica odjevenih u jednako ružičaste majice. Svojim činom su dali podršku samo jednom dječaku i osudili neprihvatljivo ponašanje. Danas svjetski poznata ideja pod nazivom PINK SHIRT DAY obilježava se u mnogim zemljama svijeta.

Naša škola se i ove godine uključila u akciju s istim ciljem – želimo biti škola u kojoj smo svi prijatelji i ne prihvaćamo drugačije ponašanje. Ovogodišnji slogan #LiftEachOtherUp potaknuo je sve nas malene, velike, okrugle, tanke, plavooke, crnokose, brbljave, šutljive, brze, spore, kakve god da jesmo, da budemo ponosni i potaknemo druge da se jednako osjećaju. Istim idejama vodile su se i radionice i predavanja koja su održali naši učitelji u svim razredima naše škole. Danas smo svi obukli svoje majice i stvarnost obojali u ružičasto!

Zahvaljujemo učenicima i učiteljima što su dali ruke za ideju vrijednu svima, malima i velikima!

Voditeljice projekta: Olja Nedić i Ivana Sekulić
Tekst: Sanja Brajević
Fotografije: Sanela Lacić

Odgovori