Osnovna škola Rapska

Edukativna radionica “Priča o Vedranu”

U utorak 30.03.2021. učenike 3.b i 3.c razreda naše škole posjetili su članovi udruge Korablja Arka. To je udruga koja pomaže osobama s intelektualnim teškoćama. Voditeljica udruge, gđa. Slavenka Milinović i volonterka udruge Mia Majić su nas pobliže upoznale sa zanimljivom i poučnom slikovnicom naziva “Priča o Vedranu”.

Kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji u prilogu.

Radionica je bila vrlo edukativna i djeca su s radošću sudjelovala u aktivnostima. Još jednom smo naglasili važnost prihvaćanja različitosti u društvu te da smo svi posebni na svoj način. Članovi udruge su nas upoznali s aktivnostima koje provode s osobama s intelektualnim teškoćama, a također smo upoznali i Marka, Irenu i Zlatka. Marko obožava majstorske radove, Irena je vrlo vesela i izrađuje prekrasne ogrlice, a Zlatko najviše voli slaviti rođendane. Ovom radionicom smo ukazali na važnost tolerancije, prihvaćanja različitosti, međusobnog pomaganja i empatije kako bismo svi, i veliki i mali, izgradili bolje društvo u kojem živimo. Zahvaljujemo svim članovima udruge na ugodnom druženju i veselimo se budućim susretima.

Odgovori