Osnovna škola Rapska

Tjedan školskog doručka

Učenici četvrtih razreda naše škole prošli su tjedan (11.-15. listopada) obilježili nacionalni Tjedan školskog doručka.

Tjedan školskog doručka obilježava se kako bismo na simboličan način ukazali na važnost pravilnih prehrambenih navika za školsku djecu za njihov rast i razvoj te cjeloživotno zdravlje. Budući da rezultati istraživanja pokazuju da gotovo 80% djece ne konzumira povrće svakodnevno, tema Tjedna školskog doručka bila je Povrtni doručak. Povrće, baš kao i voće, obiluje mnoštvom hranjivih i zaštitnih tvari koje su našem organizmu potrebne kako bismo rasli i razvijali se te očuvali svoje zdravlje.

Učenici su kroz razne radionice i predavanja osvijestili važnost doručka i odabira zdravih namirnica te smo i povrće uvrstili u naš doručak. Naši mali kreativni masterchefovi su uz pomoć svojih roditelja pripremali zdrave povrtne doručke, a u školi smo napravili intervju sa školskim kuharom – Dragom. Osim toga osmislili smo i zdrave ukusne jelovnike za doručak te plakate kojima bismo motivirali i drugu djecu da što više konzumiraju povrće. Mnogo je načina na koji možemo upotrijebiti povrće kako bi naš doručak bio još hranjiviji, ukusniji, zabavniji!

Pogledajte fotogaleriju u prilogu i možda i vi dobijete ideju za vaš povrtni doručak! 😊

 

Tekst napisala učiteljica Stanka Husarek

 

 

Odgovori