Osnovna škola Rapska

Ekoskupina – novi spremnik za tekstil

Dragi učenici, poštovani roditelji,

nedavno su nas posjetili predstavnici socijalne zadruge Humana Nova. Predstavnica je ekološkoj skupini govorila o recikliranju i djelovanju njihove zadruge. Humana Nova je društveno poduzeće koje sakuplja tekstil. Upotrebljivi tekstil stavlja u prodaju u njihovim second hand dućanima, a iz neupotrebljivog tekstila izdvajaju pamuk koji režu na industrijske krpe te ih ponovno plasiraju na tržište za industrijski sektor, dio tekstila doniraju azilu za nezbrinute životinje. Također, izdvajaju i repromaterijal za izradu recikliranih proizvoda. Ova zadruga zapošljava osobe s invaliditetom.

Više možete pročitati ovdje https://humananova.org/

Svoj spremnik za sakupljanje tekstila su postavili i u našoj školi, tako da sad uz stare baterije, papir i plastiku pomažemo i u prikupljanju i recikliranju tekstila. Odjeću koju više ne nosite slobodno odložite u spremnik.

 

Odgovori