Osnovna škola Rapska

Učenici naše škole sudjelovali u edukativnom videu – Jeste li zaštitili svoje dijete?

Preneseno sa portala 24 sata (7.2.2022.)

Digitalni trag kojeg ostavljamo korištenjem internetom trajni je zapis kojega je nemoguće pobrisati. Često nam se, s vremenskim odmakom, neće svidjeti sve što smo objavili, a ponekad nam takve objave mogu i ozbiljno naštetiti

Digitalno doba donijelo je puno koristi, omogućilo brzu komunikaciju, informiranje u trenutku, olakšalo učenje i snalaženje u nepoznatom, otvorilo neke sasvim nove vidike. Uz pametne uređaje i aplikacije brže se i lakše rješavamo svakodnevnih obaveza, biramo kako ćemo provesti slobodno vrijeme, planiramo i istražujemo. No, jesmo li ponekad isuviše bezbrižni i dozvoljavamo li aplikacijama da nas olako prenesu iz realnog svijeta u virtualni? Pazimo li dovoljno na sigurnost svoje djece?

Nastavak na portalu 24 sata na poveznici.

Odgovori