Osnovna škola Rapska

Projekt posjeta osmih razreda Vukovaru

Dana 15. 3. 2022. učenici 8. A i 8. B razreda su u pratnji profesora Ivana Tomaševića, Adrijane Bogdanović, Ane Janković i Marjana Marangunića posjetili grad Vukovar. Nakon doručka, učenici su poslušali predavanje o Hrvatskoj u sklopu Druge Jugoslavije te Domovinskom ratu. Nakon predavanja, učenici su razgledali Memorijalni centar Domovinskog rata, a nakon toga su posjetili memorijalna mjesta: Spomen – dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, župu sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen – dom Ovčara i masovnu grobnicu na Ovčari. Slijedio je ručak, a nakon toga posjet i razgledavanje Gradskog muzeja Vukovar i Muzeja Vučedolske kulture. Nakon slobodnog vremena uslijedio je polazak domovima. Učenici su se vratili kući puni znanja, dojmova i uspomena te shvatili zašto Vukovar zaslužuje epitet grada heroja.

Odgovori