Osnovna škola Rapska

Natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika

U organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja u veljači 2022. g. dvadesetak je učenica, koje pohađaju dodatnu nastavu, pristupilo školskom Natjecanju u poznavanju hrvatskoga jezika. Na županijsko Natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika (30.3.2022.) u OŠ Petra Preradovića pozvane su: Karla Mlinar (7.b) i Laura Paić (7.b) kojima je mentorica prof. Ana Škundrić, Erika Sedić (7.c) kojoj je mentorica prof. Ivana Ladika te Mia Ljubić (8.b) kojoj je mentorica prof. Karla Radić.

Naše su učenice pokazale interes i ljubav prema hrvatskome jeziku i domovinskome identitetu produbljujući svoja slovnička i pravopisna znanja o standardnome jeziku, spoznaje o hrvatskome jeziku u prošlosti, o zavičajnim jezicima, narječjima, jeziku književnosti…

Ljupka reprezentacija slijeva nadesno: Erika Sedić, Laura Paić, Mia Ljubić i Karla Mlinar

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *