Osnovna škola Rapska

Pomoć u učenju u OŠ Rapska

Poštovani roditelji, 

tijekom školskih praznika, 14. 4. (četvrtak) i 15. 4. (petak) od 9 do 12 sati u našoj školi, za sve učenike koji su se na satu razrednika izjasnili da trebaju pomoć u učenju ili žele volonterski pomoći drugim učenicima odvijat će se pomoć u učenju. Tim učenicima podijeljeno je pismo za roditelje. Neparni razredi su dobili svoja pisma dok će parni razredi dobiti pisma u ponedjeljak (11. 4.). U pismima se nalazi suglasnost koju treba potpisati i odrezak s potpisom u što kraćem roku vratiti po učeniku pedagoginji kako bi se mogla organizirati aktivnosti.  

Učenici kojima je potrebna pomoć u učenju obavezno sa sobom moraju ponijeti svoje bilježnice i knjige iz predmeta u kojem će dobiti poduku. 

Cilj ove aktivnosti je kroz vršnjačko iskustvo kod učenika razvijati želju za učenjem te potaknuti ih u doživljavanju uspjeha. Učenici će kroz osobno iskustvo djelovati na poticanju procesa učenja tako da u njemu doživljavaju važna društvena iskustva koja imaju značajan utjecaj na komunikacijske i suradničke vještine. 

Volonteri donose korist zajednici, a volontiranje donosi višestruku korist i za volontere. Radeći za korist drugih, volonteri istodobno rade i na vlasitom razvoju. 

Volontiranjem stječemo ili unaprjeđujemo naša znanja i vještine, stječemo nova poznanstva i prijateljstva – širimo društvenu mrežu. 

Učenici/ce volontirajući razvijaju samopoštovanje, stječu nova znanja i vještine te nova poznanstva, osjećaju se korisnima te korisno provode svoje slobodno vrijeme 

Raspored projektnih aktivnosti isti je za oba dana: 

Okupljanje učenika u holu škole  9.00 – 9.05 
Vježbe za mozak (Brain gym)  9.05 – 9.10 
Smještanje u učionice  9.10 – 9.15 
Učenje  9.15 – 10.00 
Odmor  10.00 – 10.10 
Vježbe za mozak (Brain gym)  10.10 – 10.15 
Učenje  10.15 – 11.00 
Odmor  11.00 – 11.05 
Razgibavanje i vježba fokusa  11.05 – 11:15 
Učenje  11:15 – 12:00 
Evaluacija projektnih aktivnosti  12:00 – 12:05 

 

U slučaju nejasnoća obratite se autorici projekta pedagoginji škole Lovorki Jurić Komljenović koja provodi i koordinira aktivnosti. 

Odgovori