Osnovna škola Rapska

Projekt ”Pjevaj, sviraj, pleši”

  1. svibnja 2022. Pjevački zbor OŠ Rapska sudjelovao je na Trećoj međunarodnoj smotri radova u projektu ”Pjevaj, sviraj, pleši”.

Osnovna ideja projekta je poticaj na glazbeno-plesne, multimedijske i multikulturalne aktivnosti u tradicijskoj glazbi. Rad i razmjena iskustava u glazbenim izazovima u pjevanju, sviranju, plesu, slušanju glazbe, glazbenim doživljajima na državnom nivou. Glazba, pokret, sviranje, stvaralaštvo od iznimne su važnosti za cjelokupni razvoj svakog djeteta.

Projekt su pokrenuli glazbeni pedagozi želeći prikazati glazbeno stvaralaštvo svojih učenika tijekom zadnje dvije godine u pandemiji. Videozapisi iz učionica, oko škole ili on line diljem Lijepe naše i cijele regije oduševili su i nas pa smo odlučili predstaviti svoju OŠ Rapska i prikazati svoje međugeneracijsko zajedništvo tradicijskom pjesmom Zaspo Janko.

Pogledajte videozapis na poveznicama:

  • na web stranici projekta

https://pjevajsvirajplesi.wordpress.com/

Odgovori