Osnovna škola Rapska

Posjet izložbi “World of Robots” – izložba robota

 

 

 

Učenici 7.c razreda OŠ Rapska posjetili su atraktivnu izložbu “World of Robots” – izložba robota, u galeriji Klovićevi dvori u srijedu 26.10.2022. Osim razgleda eksponata iskoristili su mogućnost igranja s nekoliko mini robota u igraonici te uživali u gledanju virtualnih svjetova s VR naočalima.

Posjet izložbi organizirala je profesorica Karolina Bartulović (Tehnička kultura) u pratnji razrednice 7.c, profesorice Hane Kovačić.

Na izložbi se može vidjeti, najnoviji razvoj humanoidnih robota, skupocjene – probne – robotske igračke, transformatori, nogometna lopta na daljinski, robot za utovar, crtanje robotskih ruku, 3D printeri, originalne filmske relikvije kao što su Iron Man, R2D2,  Terminator, C3PO i mnogi drugi koncepti robota, životinje roboti i izvanredne inovacije vezane uz digitalnu kulturu, pa čak i koncept robota koji hoda Marsom. Na vremenskom zidu pokazano je kako su roboti evoluirali i koje poslove  roboti preuzimaju od čovjeka.

 

Fotogalerija na više.

 

Odgovori