Osnovna škola Rapska

Dabar 2022. – odlični rezultati naše škole

U tjednu od 7. – 11. studenog, učenici od 2. – 8. razreda naše škole sudjelovali su na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2022.

 

Organizatori natjecanja su udruga „ Suradnici u učenju“, Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNETA-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja. U Republici Hrvatskoj je provedeno po šesti put, a u njemu je sudjelovalo 48 015 učenika iz 773 škole.

Natjecanje se sastojalo od pet kategorija, a učenici su rješavali 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta.

Naši učenici natjecali su se u kategorijama Mikrodabar i Milidabar pod vodstvom učiteljica Mirene Maljković i Ive Fabijanić te Kilodabar Megadabar pod vodstvom učiteljice Mirene Maljković i učitelja Petra Brkljačića.

10% najboljih učenika u svakoj kategoriji dobilo je posebne diplome i digitalne značke za izniman uspjeh.

 

Naših 3 učenika iz kategorije Mikrodabar (1. i 2. razredi) ostvarilo je izniman rezultat i ušlo u 10% najbolje plasiranih učenika u Republici Hrvatskoj: Filip Dvornik, Hanna Oreški Kokić i Viktor Takač.

Sveukupno je u ovoj kategoriji sudjelovalo 5530 učenika.

Naših 16 učenika iz kategorije Milidabar (3. i 4. razredi) ostvarilo je izniman rezultat i ušlo u 10% najbolje plasiranih učenika u Republici Hrvatskoj: Lara Radić, Tomo Karšaj, Marko Mićanović, Ena Mlakić, Frane Kovačević, Matej Merslavić, Tena Lalić, Lovro Fosić, Dora Dikanić, Josip Hraščanec, Marin Majerski, Maja Pech, Sven Jagor Smajić, Erik Doko, Marko Krajačić i Laura Maras.
Sveukupno je u ovoj kategoriji sudjelovalo 11 886 učenika.

 

Naših 24 učenika iz kategorije Kilodabar (5. i 6. razredi) ostvarilo je izniman rezultat i ušlo u 10% najbolje plasiranih učenika u Republici Hrvatskoj: Gabrijel Boršo, Bela Petrović, Lena Perkov, Korina Boršo, Frano Galić, Nina Šimić, Jan Štula, Robert Pongrac, Klara Špindrić, Laura Gović, Eva Mirosavljević, Helena Pilja, Josip Radinković, Mara Zemba, David Grgurev, Tomas Skračić Bertović, Marija Jurina, Lana Koški, Lucija Marčinko, Kata Pranjić, Lukas Drilo, Gabrijela Erceg, Matej Hictaler i Natali Penava.

Sveukupno je u ovoj kategoriji sudjelovalo 14 667 učenika.

 

Naših 16 učenika iz kategorije Megadabar (7. i 8. razredi) ostvarilo je izniman rezultat i ušlo u 10% najbolje plasiranih učenika u Republici Hrvatskoj: Luna Pleško, Antonio Bandić, Đivo Krajačić, Grgur Petrovčić, Maksim Mrkoci, Helena Lovreković, Luka Filipović, David Erceg, Laura Paić, Marta Rehlicki, Nika Rožić, Luka Smolić, Marko Miščević, Luka Hraščanec, Fran Kovač i A.S.

Sveukupno je u ovoj kategoriji sudjelovalo 10 560 učenika.

 

Čestitke našim učenicima!
Vidimo se 2023. Zar ne?

Iva Fabijanić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *