Osnovna škola Rapska

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Dana 9. i 10. 1. 2023. učenici 8. A, 8. B i 8. C razreda su u pratnji ravnateljice Dijane Dujmović te profesora Ivana Tomaševića, Zrinke Knezović i Elvire Sunare posjetili grad Vukovar. Po dolasku, učenici su poslušali predavanje o Domovinskom ratu i bitci za Vukovar te razgledali Memorijalni centar Domovinskog rata. Nakon ručka, učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar te Muzej Vučedolske kulture. Navečer je za učenike bila organizirana disco – večer na obalama Dunava.

Sutradan, nakon doručka, uslijedio je obilazak memorijalnih lokacija: crkve sv. Filipa i Jakova, Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata, Spomen – doma Ovčara, masovne grobnice na Ovčari, Spomen – doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti te vukovarske bolnice. Nakon ručka, slijedio je odlazak u školu mira te sudjelovanje učenika u kvizu znanja. Nakon toga, uslijedio je polazak domovima. Učenici su se vratili kući puni znanja, dojmova i uspomena te shvatili zašto Vukovar zaslužuje epitet grada heroja.

Ivan Tomašević, prof. povijesti

Odgovori