Osnovna škola Rapska

Dan sigurnijeg interneta – centralni događaj HAKOM-a

 

Naša škola imala je čast ugostiti konferenciju HAKOM-a na kojoj su  održana su zanimljiva izlaganja pa je tako izlaganje na temu ˝JA u svijetu elektroničkih komunikacija˝ održala Tanja Zaninović iz HAKOM-a, a o tomu na koji način njihova tvrtka radi i doprinosi zaštiti najmlađih korisnika govorili su i predstavnici dva operatora elektroničkih komunikacija HT-a i Telemacha koji su govorili o roditeljskoj zaštiti, programima za djecu i gejming natjecanjima. Organizaciju ovog događanja također je pozdravila i Helenca Pirnat Dragičević, pravobraniteljica za djecu. Predstavnici nacionalnog CERT-a koji djeluje pri CARNET-u približili su djeci svoju ulogu, ali i ukazali na najčešće internetske prijevare, ali i na važnost digitalnih tragova koje za sobom ostavljaju. Posebno je naglašena važnost odgovornog ponašanja, a što uključuje i korištenje sigurnih lozinki za različite korisničke profile. Učenici su posebno uživali u druženju s Lukom Bulićem, zabavljačem i imitatorom, koji je poznat po skladanju i pjevanju urnebesnih Bullhitova, a koji je ovom prigodom predstavio i svoju pjesmu skladanu za djecu, koja govori upravo o zaštiti djece na internetu i opasnostima koje vrebaju na mreži svih mreža. Školi domaćinu IT društvo Combis ovom je prigodom darovalo i tri slikovnice iz zbirke ,,Bajke u digitalnom svijetu“.

Nakon događaja učenici i gosti su se osvježili uz zakusku.

Tekst preuzet sa: https://www.hakom.hr/hr/dan-sigurnijeg-interneta-prevare-se-najcesce-dogadjaju-na-mjestima-koja-nam-se-na-prvi-pogled-ne-cine-opasnima/10416

 

Kako nam je Luka pjevao:

 

Fotogalerija na više.

 

 

 

Odgovori