Osnovna škola Rapska

Zasadi stablo, ne budi panj

OŠ Rapska podržala je nacionalnu kampanju sadnje stabala „Zasadi stablo, ne budi panj“ sadnjom sadnica jabuke sorte topaz i kruške viljamovke. Sadnice je darovala navedena Udruga, a posadili su ih naši učenici.

Sadnju voćki u školskom vrtu organizirala je Eko skupina naše škole, a prvi koji su se spremno odazvali i latili alata bili su učenici Vilim Žugec, Luka Hraščanec i Marko Bogdanović. Ubrzo su dobili pojačanje, stigli su im u pomoć Fran Ravnjak, Luka Banožić i Tomislav Boršić. Motivirani dečki odlično su se snašli s lopatom i štihačom. Osim što su svojim radom učinili korisno djelo, učenici su se zabavili i proveli jedan poseban eko-sat na otvorenom.

Želimo da voćke u Rapskoj izrastu i daju zdrave i ukusne plodove, koje će naše učenike i u budućnosti podsjećati na njihov doprinos ovoj korisnoj akciji.

voditeljica Eko-skupine Karolina Bartulović, prof. tehničke kulture

 

Galerija fotografija na više.

Odgovori