Dan škole – 84. rođendan OŠ Rapska

Naša je škola u petak, 12. svibnja 2023. g. ugasila 84 svjećice na rođendanskoj torti, a djelatnici i učenici su se potrudili prirediti joj nezaboravnu rođendansku proslavu. Našlo se za svakoga ponešto…

Za učenike nižih razreda organiziran je Kvizić, ekipno natjecanje u znanju u četiri dobne skupine. Pitanja su bila raznovrsna i zanimljiva, a najzabavnija ona o zanimljivostima iz naše škole. Članovi najuspješnijih ekipa bili su:

1. razredi: Erik Švajcer, Marta Skorić, Lana Vulelija Opačak i Marin Trepšić;
  2. razredi: Toma Barbir, Ivan Biočić i Vilma Kuzma;
  3. razredi: Lea Seđak, Jan Šimleša, Roza Nakić i Filip Jambrak;
  4. razredi: Tena Lalić i Marta Šola.

U natjecanju Spelling Bee učenici viših razreda pokazali su svoje znanje slovkanja na engleskom jeziku, a najuspješniji su bili:

1. razredi: Frano Galić;
  2. razredi: Ena Šmudla;
  3. razredi: Matej Stojsavljević i
  4. razredi: Đivo Krajačić.

Ljubitelji sporta iz viših razreda zabavili su se družeći i igrajući odbojku.

Proslava je bila veoma uspješna, a još se jednom pokazalo da je škola mjesto u kojem se uči, ali i stvara i njeguje prijateljstvo i zajedništvo.

Rođendanske aktivnosti su pripremile i organizirale naše učiteljice i učitelji: Olja Nedić, Ivana Bilanović, Klaudija Bubalo i Marjan Marangunić.

Draga školo, sretan Ti 84. rođendan!

Tekst: Olja Nedić

Foto: Sanela Lacić