Osnovna škola Rapska

Svjetski dan mentalnog zdravlja

 

U utorak, 10.10.2023., u našoj smo školi obilježili Svjetski dan mentalnog zdravlja. Sve smo više svjesni važnosti mentalnog zdravlja i brige o sebi no ponekad je najteži korak onaj prvi – potražiti pomoć.

Zato je glavni cilj obilježavanja ovog dana osvijestiti djeci, ali i odraslima da je važno redovito provjeravati kako smo.

Učenici su sa svojim razrednicima i učiteljima tokom tjedna na razne načine obilježavali Svjetski dan mentalnog zdravlja. Neki su pisali pjesme, neki stvarali recepte za sreću ili bojali antistres bojanke. Neki su pak vježbali mindfulness i druge tehnike opuštanja.

Također, učenici su tokom dana na info pultu mogli uzeti brošure sa savjetima o tome kako brinuti o sebi i gdje potražiti pomoć. Mogli su ostaviti pismo u sandučiću povjerenja ili uzeti motivacijsku poruku.

Djelatnici škole su nosili zelene vrpce kako bi i na taj način podigli svijest o važnosti mentalnog zdravlja. U zbornici su ih dočekali razni podsjetnici za brigu o sebi.

Pogledajte u galeriji fotografija kako nam je bilo na više…

 

Odgovori