Osnovna škola Rapska

Profesionalno usmjeravanje – obavijest za učenike i roditelje 8. razreda

Poštovani roditelji, dragi učenici,

s obzirom na to da se upis u srednju školu sve više bliži, vrijeme je da intenzivno krenemo s aktivnostima profesionalnog usmjeravanja kako bismo pomogli učenicima koji su još pomalo neodlučni oko izbora srednje škole.

Prva planirana aktivnost održat će se u utorak 20. veljače 2024., za vrijeme drugog dijela zimskog odmora. Psihologinja Mirna Grgurević provest će testiranje učenika Inventarom profesionalnih interesa za učenike osnovnih škola. Ovaj upitnik pomaže djeci u razjašnjavanju njihovih obrazovnih ciljeva, interesa za pojedine obrazovne predmete i interesa za pojedina područja rada. Rezultate testiranja učenici će dobiti kroz mjesec dana, u obliku pojedinačnih profila.

Ova aktivnost profesionalnog usmjeravanja nije obavezna, ali je preporučljiva, posebice za učenike koji još uvijek nisu sigurni oko svog izbora srednje škole.

U slučaju da netko od učenika neće moći pristupiti testiranju u navedenom terminu, moći će to odraditi naknadno, u dogovoru sa psihologinjom.

Termini testiranja su sljedeći:

12.00 – 8.a učionica broj 1

12.45 – 8.b učionica broj 1

13.30 – 8.c učionica broj 1

 

The teacher teaches a girl study

Odgovori