Osnovna škola Rapska

Radionice mokrog filcanja vune

Voditeljica Učeničke zadruge Art odazvali se pozivu na radionicu mokrog filcanja vune održane 10. 4. 2024. u Hrvatskom školskom muzeju. Radionicu su vodili učenici i profesori XV. Gimnazije, popularni MIOC, koji su u sklopu Školice za 5, prezentirali u Muzeju prekrasnu izložbu Čarolija vune – Miočanski anđeli i licitari, izrađeni tehnikom suhog i mokrog filcanja🧶. Suvenire u obliku kuglica i cvjetića od vune pomogle su nam izraditi profesorice i učenice, polaznice međunarodnog odjeljenja MIOCA. Bila je jedinstvena prilika upoznati učenice iz Kine, Poljske, Kanade kao i Hrvatske i u opuštenoj atmosferi saznati o radostima i dobrobiti školovanja u jednoj od najboljih zagrebačkih gimnazija. Pozvane smo posjetiti i druge njihove radionice, a možda i organizirati izložbu naših radova. Na radionici su sudjelovale učenice Anja Host, Anna i Eleonora Frolova, Maja Pech i Lana Matavulj.

Zanimljivo je bili da smo jedina OŠ iz Zagreba koja se odazvala pozivu za radionicu . 💜💝🎀

Karolina Bartulović, profesorica tehničke kulture

Fotogalerija na više.

Odgovori