Osnovna škola Rapska

Noć knjiga – šesti razredi

Za ovogodišnju manifestaciju Noć knjige, šesti razredi posjetili su KGZ Savica i sudjelovali u književnom susretu s Jasminkom Tihi-Stepanić, autoricom brojnih poznatih i bogato nagrađivanih romana, od kojih je Imaš fejs? uvršten i na popis izborne lektire. Knjižničarka Maja Selak vodila je odličan razgovor s autoricom, kroz koji smo saznali više o njenoj karijeri, odnosu s učenicima, kojima predaje hrvatski jezik u osnovnoj školi u Velikoj Gorici, te inspiraciji za lik bake u njenom novom romanu Dan kada sam ubrala cvijet. Učenici su saznali nešto više o prvom pravom hrvatskom distopijskom romanu i protagonistici djevojčici Kleliji, te autorici postavili pitanja o motivaciji za pisanje romana i knjigama koje voli čitati.

U pratnji su bile učiteljice Karla Radić, razrednica Marija Rihtarić i knjižničarka Dora Pervan.

 

Odgovori