Osnovna škola Rapska

Natjecanje Klokan

 

I ove godine su učenici naše škole sudjelovali na Međunarodnom matematičkom natjecanju “Klokan bez granica”. Natjecanju je pristupio 91 učenik OŠ Rapska, a devetero ih je ostvarilo iznimne rezultate i ušlo među 10% najuspješnijih u svojoj kategoriji.

 

Međunarodna udruga “Klokan bez granica” okuplja predstavnike  više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom i Izvan redovitih školskih programa.

 

Lista nagrađenih natjecatelja za našu školu:

 

PČELICE

Ema Fox

 

LEPTIRIĆI

Korina Lalić

Kira Kelemen

Ivan Biočić

Vilma Kuzma

Paula Perković

 

ECOLIER

Filip Lovreković

Sven Jagor Smajić

 

BENJAMIN

Gabriel Boršo

 

Konačne rezultate, kao i zadatke i rješenja ovogodišnjeg natjecanja “Matematički klokan”, možete vidjeti na priloženom linku.

https://matematika.hr/klokan/2024

 

Izvještaj pripremila: Lana Pušić

Odgovori