Osnovna škola Rapska

Radionica za petaše u sklopu projekta Boje inženjerstva

U našoj školi održana je znanstvena radionica za petaše u sklopu projekta Boje inženjerstva.
Projekt Boje inženjerstva dugogodišnji je projekt Studentske sekcije Hrvatskog društva kemijskih inženjera i tehnologa.
Kroz brojne projekte sekcija je postala prepoznatljiva po promicanju i populariziranju znanosti, a Boje inženjerstva tome doprinose kroz edukativne radionice i predavanja koja su organizirana za učenike osnovnih i srednjih škola. Glavni cilj ovog projekta je na zabavan način pokazati mlađim generacijama osnovne kemijske i inženjerske zakonitosti i na taj način širiti ljubav prema kemiji, inženjerstvu i ostalim sferama znanosti.
Hvala studentima što su izveli razne pokuse – boje metilenskog modrila, crtanje pomoću kurkume te se dotaknuli i teme fluida.

Zrinka Knezović, prof. kem. i bio.

 

Odgovori